14 Haziran 2009 Pazar

Gürcistan Devlet Dans Topluluğu

http://www.biletix.com/event.htm?id=KTOP1

Gürcistan Devlet Dans Topluluğu 

“Georgıan Natıonal Ballet “
“SUKHİSHVİLİ”

23 YIL ARADAN SONRA TEKRAR İSTANBUL’LULARLA BULUŞUYOR…

Broadway’deki gösterileri, basın tarafından "Yılın En İyi Show’u" Seçilen Sukhishvili Topluluğu, Kesinlikle Kaçırılmaması Gereken Bir Gösteri…

5 KITA 88 ÜLKE !!!
9200 PERFORMANS !!!
50 MİLYON SEYİRCİ !!!
 
GEORGIAN NATIONAL BALLET


 
80 dansçı ve 10 müzisyen’den oluşan dev kadro, yaklaşık iki saatlik görkemli gösteride, 20’nin üzerinde değişik dansı sanat severlere sunuyor…

Gürcistan Devlet Dans Topluluğu, Ilia Sukhishvili ve Nino Ramishvili tarafından 1945 yılında kurulmuştur Bu Gürcistan’ın, ilk ulusal profesyonel dans grubu oldu. Sonra birçok başka grup bunu takip etti.

Tamamen kendilerine has bir Gürcü ulusal dans ve müzik tarzı geliştiren Nino Ramishvili (1910-2000) ve Iliko Sukhishvili (1907-1985), uzun yıllara yayılan sağlam bir ortaklık kurdular, kararlılıkla, hayallerini gerçek yaptılar. Onların yaşamları ve sanatı, birlikte yarattıkları dansçı nesil vasıtasıyla bir efsane oldu ve bugüne geldi.
Gürcistan Ulusal , iki saatlik program süresince Gürcü ruhunu yansıtan bir gösteri sunuyor. Gelenek, yaratıcı arayış ile sürekli olarak gelişiyor ve yenileniyor. Gürcistan Devlet Dans Topluluğu, bu güne kadar aralarında Royal Albert Hall, The Coliseum, Metropolitan Opera, Madison Square de olan dünyanın en ünlü mekanlarında sahneye çıkmıştır.
Çıktığı her gösteri bir olay olan ve büyük tezahüratla karşılanan topluluk, ünlü La Scala’da, 14 kez sahneye çağrılarak o zamana kadar bu sahnede görülmemiş bir ilgiyle karşılanmıştır.
 
Basından bazı seçmeler

“Tartışmasız, dünyanın en iyi profesyonel topluluğu…”
Alan M. Kriegsman, The Washington Post 

“Dünyanın en iyi dansçıları…”
Daily Mirror, Avustralya

“Daha önce hiçbir sanatçı veya topluluk, La Scala’da böyle bir başarı ve coşku elde edememişti!”
Corriere della Sera, İtalya

"Nefes kesici bir ritim, dizginsiz bir heyecan…" 
Le Point, Fransa

"Gürcü folkloru kaynaklı adımlar, ritim, müzik, akrobatik hareketler ancak bu kadar özenli ve teatral bir biçimde sergilenebilir. George Balanchine’in de bir Gürcü olduğu düşünüldüğünde, dansın, bu milletin kanında olduğunu söylemek mümkün…" 
The Washington Post 

“Kuyumcular değerli taşları birbirinden ayırt edebilir. Bu grup ise dansın en değerli taşı... Tek kelimeyle muhteşem…”
The New York Times
 
“Bu Gösterinin Belki de Yegane Kusuru “Fazla Güzel” Olması!”…
Star Telegraph, ABD

Hiç yorum yok: